Promocja książki „O misiach i o niedźwiadkach”

23 listopada w Zespole Szkół w Starej Łubiance odbyła się uroczysta promocja  książki autorstwa Wiesławy Pyrcz pt.”O misiach i o niedźwiadkach”. Powyższa uroczystość  zbiegła się ze Świętem Pluszowego  Misia, które jest obchodzone 25 listopada. Autorka  swoją  książką uczciła  misiowe  święto. Należy dodać, iż jest to już trzecia taka uroczystość w szkole.

Do tej  pory ukazałay się dwie  książki  Wiesławy Pyrcz zatytułowane „Recepta na zdrowie” oraz „Wiersze, które uczą przyrody”.

Dyrektor szkoły Jolanta Baran powitała wszystkich gości przybyłych na tą uroczystość: przedstawicieli władz  Gminy Szydłowo w osobie Iwony Mazur-sekretarza urzędu, społeczności lokalnej, uczniów i nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej  Szkoły Podstawowej w Skrzatuszu, dzieci z przedszkola i uczniów ZS w Starej Łubiance, rodziców, nauczycieli, rodzinę i przyjaciół autorki. Szczególnie gorąco zostali przywitani najmłodsi goście- dzieci z przedszkola nr 19 w Pile im. Misia Uszatka wraz z  nauczycielkami. Właśnie o Uszatku jest mowa w jednym z wierszy w najnowszej książce Wiesławy Pyrcz.

Uroczystość, tę uświetniły dzieci z przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej recytując wierszyki i  śpiewając piosenki. Dzieci z Piły zaśpiewały hymn swojego przedszkola.

W dalszej części spotkania Joanna Skuza- uczennica gimnazjum przeprowadziła  wywiad z autorką książki oraz ilustratorką Agatą Żychlińską. Agata  jest  absolwentką ZS w Starej Łubiance, aktualnie studentką II roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej ilustracje wiernie odzwierciedlają treść wierszy i stanowią bogatą szatę graficzną. Uczestniczący w promocji książki mieli okazję obejrzeć wystawę tych ilustracji. Wystawa będzie udostępniona całej społeczności szkolnej do 28 listopada.    Warto dodać, iż na okładce książki znajduje się herb powiatu pilskiego.

Wiesława Pyrcz uhonorowała swoją książeczką Wójta Gminy Szydłowo-Dariusza Chrobaka, Iwonę Mazur-sekretarz  Urzędu Gminy oraz osoby, które udzielały wsparcia w czasie przygotowań do jej wydania, Jolantę Baran-dyrektora szkoły i Grażynę Bednarek- kierownika Referatu Oświaty i Kultury Urzędu Gminy. Najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności autorka  przekazała ilustratorce – Agacie Żychlińskiej.

Zarówno autorka , jak i ilustratorka otrzymały wiele życzeń i gratulacji od uczestników spotkania. W dniu tym można było nabyć książkę z dedykacją i autografem autorki oraz ilustratorki.

Na zakończenie uroczystości Wiesław Pyrcz zaprosiła wszystkich na małe- co nieco czyli misiowe słodkości i ciepłą herbatkę.

Fot. Beata Taracińska

1 Comments

  1. Wszystkie trzy książeczki już mamy, mają swoje honorowe miejsce na regale. Z niecierpliowścią czekamy na czwartą :-)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*