Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Wiesława Pyrcz gościła w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu. W spotkaniu tym udział wzięli uczniowie całej szkoły oraz grono pedagogiczne, a zorganizowane zostało z inicjatywy  pani Elżbiety Tchorek – bibliotekarki szkolnej.

Dzieci z oddziału przedszkolnego,  przy akompaniamencie wychowawczyni pani Katarzyny Staszczyk na przywitanie zaśpiewały piosenkę do wiersza autorki pt. „Misiowa wystawa”. Dla poetki, było to piękne przeżycie.

Podczas spotkania Wiesława Pyrcz opowiedziała , jak wygląda droga książki od autora do  czytelnika. Nie tylko ,jako autorka wierszy dla dzieci, ale także jako bibliotekarz i wydawca zwróciła szczególną uwagę na to, jak powinna wyglądać książka, aby czytelnicy po nią sięgali. Mówiła również o tym, jak ważną rolę odgrywają ilustracje, szczególnie w książkach dla dzieci.  Poinformowała także , czym są prawa autorskie i opowiedziała kilka ciekawostek i przeżyć związanych z wydaniem własnych książek.

Uczestnicy spotkania mieli  okazję posłuchać  wierszy autorki, obejrzeć ilustracje do książek i  zobaczyć matrycę do drukowania.  Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką spotkania i na zakończenie zadawały autorce ciekawe pytania.  Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*