Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece w Powroźniku

W związku z przypadającym na dzień 25 listopada 2016 roku Światowym Dniem Pluszowego Misia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Filia w Powroźniku miała przyjemność gościć w swoich progach autorkę książek dla dzieci Panią Wiesławę Pyrcz.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Powroźniku, którzy na zajęcia przybyli ze swoimi ulubionymi misiami – maskotkami.
Na początek dzieci wysłuchały wiersza pt. „Misiowe święto” ze zbioru „O misiach i niedźwiadkach”, aby w ten sposób podkreślić, jak ważne święto dziś obchodzimy. Kolejne prezentowane utwory poświęcone były zarówno misiom – maskotkom , jak i tym żyjącym na łonie natury.
Kolejna część spotkania miała charakter edukacyjny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały zabawnych rymowanych historii ze zbioru pt. Recepta na zdrowie” o tym, że należy zdrowo się odżywiać, dbać o higienę osobistą, prowadzić aktywny tryb życia, aby jak najdłużej być zdrowym. Uczniowie poznali też wiele ciekawostek dotyczących przyrody, a to za sprawą wierszy ze zbioru pt. „Wiersze, które uczą przyrody”.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Bardzo chętnie z Panią Wiesławą rymowały wiersze, zadawały pytania, które najczęściej dotyczyły twórczości autorki.
Na zakończenie spotkania Pani Wiesława Pyrcz przekazała kartę z dedykacją dla całej klasy, która zajmuje honorowe miejsce w klasie.

Źródło: http://biblioteka.muszyna.pl/pl/728/0/spotkanie-autorskie-z-wieslawa-pyrcz-w-powrozniku.html

Leave a comment

Your email address will not be published.


*