Wieczór poezji

18 grudnia Wiesława Pyrcz została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 5 Im. Dzieci Polskich w Pile na wieczór poezji. Dla autorki był to wieczór pełen wspaniałych wrażeń i emocji gdyż dzieci recytowały jej wiersze. Pierwszoklasiści realizują projekt edukacyjny „Przyroda wokół nas” i spotkanie to było jedną z form realizacji tego projektu. Autorce było miło, że to właśnie jej twórczość została wykorzystana dla celów edukacyjnych. Dzieci pięknie recytowały wybrane wiersze o przyrodzie i o zdrowiu. Poradziły sobie z tremą i emocjami jakie im towarzyszyły, a recytacją  zachwyciły licznie zebraną publiczność.

Oprócz gromkich braw z rąk autorki i dyrektora szkoły pani Elżbiety Puchalskiej otrzymały dyplomy i gratulacje. Wiesława Pyrcz również została w tym dniu nagrodzona. Pani dyrektor wręczyła jej dyplom- podziękowanie za rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie pasji czytelniczych wśród uczniów i wieloletnia współpracę ze szkołą oraz kwiaty.

Scenografia w czytelni biblioteki szkolnej nawiązująca do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziłała szczególny nastrój i atmosferę. Uczestnicy tego wieczoru mieli również okazję obejrzeć wystawę ilustracji do książek autorki i nabyć książki z dedykacją.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*